Účesy podľa typu tváre

Oválna tvár – k oválnemu obličaju pristane akýkoľvek strih vlasov, akýkoľvek účes. Aj krátke vlasy, aj dlhé alebo zopnuné do chvosta. Hodí sa aj účes z dlhých vlnitých vlasov, je to perfektný mix zvlnených a dlhých vlasov. Všetky účesy idú v ústrety tomuto typu obličaja.

Hranatá tvár – k hranatej tvári zvoľte účes, ktorým obličaj zúžite. Nie sú vhodné žiadne vlnky po bokoch hlavy. Možno účes s cestičkou učesanou do strany, alebo zostrihané vlasy.

Trojuholníková tvár- hodia sa skôr polodlhé vlasy dole zvlnene, aby zakryli chudé líca. Taký strih vlasov, ktorý v  oblasti brady a líc dodá plnosť. Je treba vyvážiť nerovnosť medzi širokým čelom a úzkou čeľusťou. 

Okrúhla tvár – pri tomto typu tváre buďte opatrní. Treba vytvoriť účes, ktorý obličaj natiahne. Nadobudnúť dojem pretiahnutosti. Natupírovanie vlasov na vrchu hlavy vytvoríte objem na hlave. Na ofinku zabudnite. Ofina či už krátka alebo rovná robí tvár okrúhlejšou. Ku okrúhlej tvári pristane účes, kde vlasy budú dlhšie a odhrnuté z čela.

Fascinujúci účes závisí aj typu tváre. Možno že si viete sama vytvoriť  účes, ktorý upúta vaše okolie alebo v lepšom prípade vám môže pomôcť profesionálny kaderník či kaderníčka.

Dobrý kaderník vám pri výbere účesu dokáže poradiť, zaexperimentovať, využiť fantáziu a učesať s najmodernejšiou metódou.